FUDBALREGION

Prvence Živkovića neubjedljiva Zvezda savladala Inđiju

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, pošto su u odloženoj utakmici zbog obaveza u Evropi slavili u Inđiji sa 1:0 golom Rišaira Živkovića u 25. minutu.

Bilo je ovo mnogo teže za izabranike Dejana Stankovića nego što je bilo ko mogao da očekuje protiv trenutno lidera Prve lige Srbije.

Spektakularno prvo poluvrijeme u kome je moglo da bude bar 2:2, ali je na kraju viđen samo jedan gol. Ispostavilo se na kraju da je bio i jedini na ovom meču, prvi za Živkovića u “crveno-bijelom” dresu.

Zvezda je promašila penal u 5. minutu preko Kataija, kome je golman Vukašinović odbranio šut, a Inđija je pogodila stativu i imala nekoliko veoma dobrih prilika, ali je golman Popović danas bio nepremostiva prepreka za domaće, koji su u nekoliko situacija imali i loše odluke u završnici.

Drugo poluvrijeme je donijelo veću borbu, manje tempa, pa je Zvezda “umrtvila” meč i iskusno sačuvaka prednost koja joj je donijela plasman u narednu rundu Kupa.