ODBOJKA

Finale Kupa Republike Srpske: Bimal Jedinstvo trijumfovalo u konkurenciji dama. Brčko vodi protiv Banjaluke 1:0!

Odbojkašice Bimal Jedinstva osvojile su, odnosno odbranile trofej namijenjen pobjedniku Kupa Republike Srpske. Brčanke su u večerašnjem finalu bile bolje od domaćina tunrira BL Voleja 3:0. Bio je ovo ukupno 19 trofej Kupa Republike Srpske koji su osvojile odbojkašice iz grada na Savi.

Od samog početka vidjelo se u kom će smijeru ići prvi set. Brčanke su sigurnom igrom osvojile taj period igre rezultatom 25:18.

Još ubjedljivije su bile odbojkašice Jedinstva u drugom setu, koji su dobile 25:15.

Velika drama viđena je u trećem setu. Domaće igračice su krenule na sve ili ništa. Većim dijelom trećeg perioda igre imale su vođstvo, na kraju i tri set lopte. Međutim, tu je do izražaja došlo iskustvo i suvi kvalitet ekipe iz Brčkog koja je preokrenula rezultat i treći set dobila 26:24, za konačnih Bimal Jedinstvo – BL Volej 3:0.

Muško finale između Borca i Mladosti na programu je od 20.00 časova.

Brčko vodi protiv Banjaluke 1:0 na finalnom turniru Kupa Srpske.