EVROPSKE LIGEFUDBAL

Maestralni Vlahović sa dva gola ugasio Milan

Srpski golgeter Dušan Vlahović ne staje. On je u pobjedi svoje Fjorentine od 4:3 u sjajnom derbiju protiv Milana postigao dva gola.

Rosoneri su tako doživjeli prvi poraz u sezoni, kao i prvi poraz u Firenci nakon punih 6 godina.

Djevalo je nakon sat vremena da je sve gotovo u ovom meču, pošto su domaći golovima Dankana u 15, Saponare u 45. minutu i Vlahovića u 60. vodili sa 3:0. Ipak, neuništivi Zlatan Ibrahimović je sa dva brza gola u 62. i 67. minutu smanjio na 3:2, ali je Vlahović u 86. minutu otklonio sve dileme oko pobjednika. Konačan rezultat postavio je Venuti u 96. minutu nakon što je zatresao sopstvenu mrežu.

Sa deset postignutih golova, Vlahović dijeli prvo mjesto na listi naboljih strijelaca Serije A sa Ćirom Imobileom.