BORAC SLAVIO Meleg donio tri boda Banjalučanima (FOTO)

Ekipa Borca je stigla do minimalne, ali potpuno zaslužene pobjede protiv Rudar Prijedora.

Trenutak odluke desio se u 27. minutu, Jovo Lukić je odlično centrirao sa lijeve strane, Goran Zakarić je glavom spustio loptu do Dejana Melega koji je iz blizine bez problema zatresao mrežu gostiju.

U obostrano otvorenoj igri oba tima su imala po nekoliko prilika, a Banjalučanima su opravdano poništena dva gola Gorana Zakarića koji je u oba navrata bio u ofsajdu.

Bijeljinski Radnik je poražen od Željezničara na Grbavici sa 2:0 pogocima Luke Juričića u 50. i Brune Zdunića u prvom minutu sudijske nadoknade.

Premijer liga BiH, 17. kolo: petak: Velež – Široki Brijeg 1:1, subota: Sarajevo – Sloboda 1:0, Tuzla Siti – Zrinjski 0:2, nedjelja: Posušje – Leotar 1:0, 15 časova: Borac – Rudar Prijedor 1:0, Željezničar – Radnik 2:0.

Plasman: Zrinjski 42, Tuzla Siti 32, Sarajevo 28, Borac 26, Široki Brijeg 24, Sloboda 23, Željezničar 22, Leotar 16, Rudar Prijedor 15, Velež 15, Posušje 15, Radnik 10 bodova.