FUDBAL

Kostić pokušao da centrira pa postigao gol sa 30 metara

Srpski reprezentativac Filip Kostić bio je strijelac u meču 12. kola nemačke Bundeslige, u pobjedi Ajntrahta iz Frankfruta na gostovanju Frajburgu – 2:0 (2:0).

Kragujevčanin je postigao drugi gol svog tima, u završnici prvog poluvremena, iz slobodnog udarca, iako mu namjera nije bila da zatrese mrežu.

Srpski fudbaler je namjestio loptu i izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane sa 30 metara, želio je da uputi centaršut, ali je putanja lopte bila takva da je prevarila defanzivce Frajburga i golmana, te završila u mreži.

Kostić je tako nastavio golgeterski vikend srpskih internacionalaca, a ovo je njegov treći gol ove sezone u Bundesligi, dok ima i četiri asistencije.

Prije njegovog gola, Jasper Lindstrom je doveo Ajntraht u vođstvo u 34, da bi Kostić pogodio u 43. minutu. Nakon nove pobjede Ajntraht je dšao do 11. mjesta Bundeslige, dok je Frajburg sa 22 boda na trećem mestu.