KOŠARKA

Uzbudljiva NBA noć: Bogdanović uspješniji od Pokuševskog VIDEO

Košarkaši Atlante savladali su Oklahomu Siti sa 113:101, a to im je peta vezana pobjeda.

Bio je ovo okršaj srpskih košarkaša Bogdana Bogdanovića i Alekseja Pokuševskog, a ovaj pervi je bio uspješniji

Bogi je igrao 27 minuta, a susret je završio sa 13 poena (2/5 za dva, 3/8 za tri), pet skokova i ukradenom loptom.

Sa druge strane Poku je za 22 minuta na parketu ubacio devet poena (3/8 za dva, 1/8 za tri), a imao je devet skokova i dvije asistencije.

Najefikasniji u ekipi Hoksa i na cijeloj utakmici bio je Trej Jang sa 30 poena, a u timu Tandera po 15 su ubacili Lugenc Dort, Džoš Gidi i Taj Džerom.

Marko DSimonović je igrao šest minuta i 44 sekunde u katastrofalnom porazu Čikaga od Indijane rezultatom 77:109, a imao je poen (0/1 za tri, 1/2 slobodna bacanja) i skok.