KOŠARKANBA

Bogdanović solidan, nastavljen Atlantin niz pobjeda

Košarkaši Atlanta Hoksa savladali su Memfis Grizlise na gostovanju u “Fedeks Forumu” rezultatom 100:132.

Grizlisi su rezultatski egal imali samo tokom prve četvrtine, da bi “jastrebovi” već pri kraju iste preuzeli stvar u svoje ruke.

U par navrata tokom treće dionice razlika je dostigla i maksimalnih 40.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Tre Jang koji je za 27 minuta upisao 31 poena u 10 asistencija, a dabl-dabl je ostvario i Klint Kapela sa 23 poena i 17 skokova.

Dvocifreni su bili još Džon Kolins sa 21, odnosno Kem Rediš sa 14 poena.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović meč je završio sa osam poena (3/4 iz igre, 1/2 za tri) uz sedam skokova i četiri asistencije. On je, kao i Jang, zbog povrede bio upitan za ovaj meč, ali je na kraju odigrao 26 minuta.

Na drugoj strani istakao se bek Džon Končar koji je jedan od najboljih mečeva u karijeri završio sa 17 poena i pet skokova uz samo jedan promašaj iz igre. Pratio ga je Džeren Džekson sa tri poena manje.

Ovo je sedma pobjeda u nizu za “jastrebove” koji se poslije slabijeg starta trenutno nalaze na sedmoj poziciji Istočne konferencije sa 11 pobeda i devet poraza. Memfis je 10. na Zapadu sa devet pobjeda i 10 poraza.