BIHRUKOMET

Borik ostao neosvojiva tvrđava. Lider srušio i Maglaj

Rukometaši Borca savladali su Maglaj u Boriku 38:24 u meču osmog kola Premijer lige BiH. Crveno-plavi ni nakon ovog kola ne znaju šta je neuspjeh u šampionatu i čvrsto drže vrh tabele.

Bolje u meč su ušli gosti koji su do šestog minuta imali prednost, međutim kada je Borac minut kasnije poveo 6:5, vođstvo nije ispuštao do samog kraja. Na poluvremenu je bilo 20:13 za crveno-plave. U drugom dijelu ta prednost je duplirana za konačnih 38:24 za tim Mirka Mikića.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Luka Perić sa 11 golova, Vlado Draganić je dodao devet. Na drugoj strani istakao se tandem Hasić – Ćosić sa po četiri pogotka.

U narednom kolu Borac gostuje u Gračanici kod istoimene ekipe, dok Maglaj dočekuje Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja.