BIHRUKOMET

DA SE ZNA KO JE ŠAMPION Veliki preokret rukometašica Borca za pobjedu u derbiju

Serijom 7:0 u posljednih sedam minuta rukometašice Borca u derbiju 10. kola su savladale Hadžiće sa 26:22!

Sjajnu utakmicu odigrale su dvije od tri najbolje ekipe u BiH i da je više ovakvih mečeva sigurno bi ženski klubovi imali boljih rezultata u Evropi. Čvrsta igra, preokreti, odbrane golmana, lijepi potezi u napadu, malo i čarki na terenu… Sve je to viđeno na ovoj utakmici, koju su Banjalučanke „ukrale“ gošćama fantastičnom završnicom. Činilo se da će aktuelni šampion doživjeti drugi poraz u sezoni jer su Sarajke vodile sa 22:19 na sedam minuta do kraja, ali su tu stale. U preostalom periodu nisu uspjele da postignu nijedan gol, a „osice“ su ih stigle, prestigle i na kraju upisale, za ovakav meč, ubjedljivu pobjedu. Sjajna je na golu u finišu bila golman domaćih Dunja Jurkas koja je upisala pet intervencija u odlučujućem dijelu meča, dok su Anđela Stojanović sa osam i Sara Majkić sa šest vukle svoj tuim u napadu. Ne treba zaboraviti ni 11 odbrana Dragane Vukosavljević. Na drugoj strani Anisa Selimović je zaustavila 10 lopti, dok su po pet golova dale Maja Knezović, Sara Blečić i Edina Demić. Borac sada ima 16 bodova, dok su Hadžići ostali na 13.