EVROPAKOŠARKA

Igokeina pobjeda dobre nade!

Košarkaši Igokee ostali su u igri za plasman u narednu rundu FIBA Lige šampiona, ostvarivši drugu pobjedu. Izabranici Dragana Bajića su večeras u Laktašima savladali češki Nimburk 76:69 u meču 5. kola E Grupe ovog FIBA-inog takmičenja.

Tvrda utakmica viđena je od samog početka. Prvi period igre domaći su dobili pola koša razlike, bilo je 26:25. Druga četvrtina pokazala je da su Česi jako neugodna ekipa. Na poluvrijeme su otišli s prednošću 44:39. Ipak, presudila je treća četvrtina koju je Igokea dobila 15 razlike i na kraju su bodovi zasluženo ostali u Republici Srpskoj.

Marko Jošilo sa 14, odnosno Radanov i Starks sa po 12 bili su najefikasniji u redovima pobjednika, dok je Harding predvodio goste postigavši 25 poena.

U narednom kolu Igokea gostuje PAOK-u u Solunu, dok Nimburk dočekuje Galatasaraj. Ti mečevi na programu su 22. decembra.