EUROKUPOVIFUDBAL

NE POMAŽE NI ČAVI Bajern se igrao i izbacio Barsu

Bajern je održao obećanje i nije imao nikakav popust prema Barseloni, te u utakmici bez rezučtatskog značaja za njih, slavio sa 3:0.

Na drugoj strani Benfika je u prvom poluvremenu riješila meč protiv Dinama iz Kijeva i sa 2:0 ovjerila mjesto među 16 najboljih ekipa na kontinentu.
U Minhenu, Barsa je dobro stajala prvih pola sata. Imali su neke poluprilike. Međutim, sve se raspršilo kada je Tomas Miler načeo Katalonce poslije dodavanja Levandovskog u 34. minutu. Tačku na sve nade Barselone stavio je Liroj Sane evrogolom u 43. minutu.
Drugo poluvrijeme je bilo mirnije. Ipak poslije jednog dobrog prodora Dejvisa, Musijala je postavio konačan rezultat. Velikan iz Minhena je grupnu fazu okončao sa maksimalnim učinkom od 18 bodova.

Golovima Jaremčuka i Žilberta u 16. i 22. minutu, Benfika je u Lisabonu uradila ono što je do nje. Čekali su povoljan ishod u Minhenu i dočekali su ga za prolaz dalje. A Barselona? Sezona u zaborav i mnogo glavobolje za Čavija koji nije donio ništa novo.