EUROKUPOVIFUDBAL

ZVEZDA PREŽIVJELA KAMENOLOM Sa prvog mjesta u osminu finala Lige Evrope!

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Lige Evrope! Oni su odigrali 1:1 sa Bragom u Portugaliji, a uz to, Ludogorec je odolio Midtjilandu u Bugarskoj, pa je tim Dejana Stankovića ostao na prvom mjestu grupe F.

Diplomski rad ove generacije Zvezde je položen, i to sa desetkom! Nije tako izgledalo sredinom drugog poluvremena, jer je domaćin vodio golom Galena sa bijele tačke u 52. minutu – i to nakon velike greške Marka Gobeljića koji je u skoku igrao rukom. Međutim, i Zvezda je sa penalapogodila, kada je Aleksandar Katai zatresao mrežu u 68. minutu za veliku radost. Prethodno je Radovan Pavkov izborio kazneni udarac, jer je dobio udarac u glasvu u skoku.

Zvezda je grupnu fazu završila sa 11 osvojenih poena i ovom remijem osvojila je oko 2,5 miliona, Braga je ostala na drugom mjestu sa 10 bodova i ići će u 1/16 finala LE, dok će se Midtjiland poslije 0:0 u Bugarskoj preseliti u 1/16 finala Lige konferencija i moći će da bude potencijalni rival Partizana.