KOŠARKAREGION

KAKAV MEČ Trener Krke donio pobjedu Zvezdi!

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Krku sa 71:70 u meču koji sigurno konkuriše za antologijske, bez obzira što nije toliko važan.
Šampionu ABA pobjedu je praktično donio trener domaćih Dalibor Damjanovića koji je pri rezultata 70:70 na 1,3 sekunde do kraja dobio tehničku grešku zbog prigovora! Nikola Kalinić je iskoristio bacanje, a prethodno pogodio trojku za 70:70.

Gubili su crveno-beli sa 60:42 na 8:50 do kraja, trener Radonjić je dobio dve tehničke greške na šest i po minuta do kraja, a onda je krenuo povratak sa Kalinićem, Markovićem i Davidovcem na čelu. Povela je Zvezda sa 66:64 na minut i po do kraja poenima Kalinića, ali onda Gibs daje trojku uz faul na 48 sekundi do kraja – prvi koš Krke iz igre u poslednjoj četvrtini – za 68:66.

Kalinić je polovičan potom s penala, a Gibs daje oba na devet sekundi do kraja. Usledila je opisana završnica za trijumf crveno-belih.
neverovatnom meču sa i sada imaju skor 10-1 u ABA ligi, dok je slovenački tim na 3-8.