BIHRUKOMET

LEO PAO U NASTAVKU Sloboda nastavila sjajnu seriju u Trebinju

Rukometaši Slobode upisali su peti uzastopni trijumf i to na gostovanju u Trebinju, pošto su sjajnom igrom u drugom poluvremenu slomili Leotar – 26:25.

Domaći su vodili poslije prvih 30 minuta sa 13:9 iako je najbolji igrač ekipe Darka Tavrića, Vladimir Tomić, u ranoj fazi meča zaradio crveni karton. Njegovo odsustvo itekako se osjetio u nastavku, pošto su Trebinjci sve teže dolazili do rješenja u napadu, a u odbrani nisu mogli ništa da zaustave. Sjajan je bio reprezentativac Alen Ovčina koji je postigao deset golova, dok je golman Filip Borozan zaustavio neke važne šuteve i upisao sedam odbrana. Kod domaćih su najraspoloženiji bili Aleksandar Milojević sa sedam, dok je Ajdin Smajilbegović postigao šest.

Sloboda se poslije 14. kola izjednačila sa Leotarom na drugom mjestu tabele sa 17 bodova, a Borac je zahvaljujući porazu Trebinjaca sada na plus osam. U posljednjem jesenjem kolu veliki derbi igraće se upravo u Tuzli gdje će Sloboda ugostiti Borac.