BIHRUKOMET

Rukometaši Borca pobjedom se oprostili od Borika za ovu godinu

Rukometaši Borca savladali su Konjuh u Boriku 30:24 u meču 14. kola Premijer lige BiH.

Od samog početka domaći su bili u vođstvu. Na poluvremenu je bilo plus pet za Borac 17:12. U drugom dijelu razlika je još povećana, te su rukometaši Borca rutinski priveli meč kraju, a trener Mikić je ukazao šasnu i mladim igračima sa klupe.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je tandem Stefan Miljković – Vlado Draganić sa po osam golova, a Malivojević je dodao šest. Na drugoj strani istakao se Sead Dautović sa šest pogodaka.

Kažimo i to da su na poluvremenu na terenu bili najmlađi polaznici Borčeve rukometne škole, dječaci koji imaju sedam, osam godina. Oni su prvi put istrčali na parket Borika, gdje su odigrali 10-ak minuta i dobili prve velike aplauze.

Na kraju meča klub je nagradio najsrećnije navijače nagradama i poklonima koje je obezbijedio uz pomoć prijatelja i sponzora.

U posljednjem kolu jesenjeg dijela sezone Borac gostuje u Tuzli kod Slobode, dok je Konjuh domaćin Slogi iz Doboja.