RUKOMET

Rukometašice Srbije u finišu ispustile olimpijske šampionke

Rukometašice Srbije nisu uspjele da naprave iznenađenje u meču drugog gola druge faze prvenstva svijeta jer su ispustile po jedu protiv Francuske.
Poslije velikih uzbuđenja i odlične igre, poražene su od olimpijskih šampionki sa 19:22 (12:9).
Šteta jer su odigrale zaista dobro i moglo je lako da se dogodi da rezultat bude drugačiji.

U timu pobjednika, Zadi je bila najefikasnija sa šest golova, dok su u timu Srbije najefikasnije bile Radojević sa pet i Stoiljković sa četiri gola.

Sjajno su Srpkinje započele meč i odigrale prvih 30 minuta na jako visokom nivou.
Nekoliko grešaka Srbije na startu drugog dijela i Francuska je za tri i po minuta uspjela da istopi prednost i preokrene na 12:13.
Na 18 minuta prije kraja, Srbija je preko Lovrićeve povela sa 16:15.
Uslijedio je pakleno uzbudljiv finiš, igralo se veoma tvrdo, i u posljednjih 11 minuta Srbija je ušla sa golom prednosti, 17:16.
Jovana Risović je sa nekoliko sjajnih odbrana držala svoj tim na 18:18, ali je Francuska u posljednja četiri minuta ipak ušla sa golom prednosti -18:19.

Iskusnije Francuskinje bolje i koncentrisanije su odigrale u odbrani u tom nervoznom finišu i na kraju stigle do pobjede.
Za dva dana Srbija igra meč sa Slovenijom.