BIHRUKOMET

Mladost dobila mali gradski derbi, gužva u vrhu tabele

Rukometaši Mladosti savladali su ORK Borac sa 28:22 u 13. kolu Prve lige Republike Srpske i na taj način se uključili u borbu za sam vrh tabele.

U malom gradskom derbbiju Momci koje sa klupe vodi Beni Škrga imali su više snage i “dužu klupu”, te meč prelomili početkom drugog poluvremena. Trener Borca Goran Garić mogao je da računa na samo osam igrača, pa sjajna partija Nikše Petrovića (11 golova) koji je juče upisao minute protiv Konjuha, ostala u sjenci razigrane ekipe Mladosti. Čak deset igrača upisalo se u listu strijelaca, a najraspoloženiji je bio iskusni pivot Branko Mišanović sa šest pogodaka, dok su po četiri postali Ranko Komnenović i Dejan Todorović.

Rezultati 13. kola: Slavija – Jedinstvo 2015 32:32, Derventa – Drina 33:25, ORK Borac – Mladost 22:28, Višegrad – Hercegovina 29:20, Kotor Varoš – Bijeljina 28:36. Slobodne su bile ekipe Kozara i ORK Kozara.