ODBOJKA

Mladost ubjedljiva protiv Borca u Banjaluci za jesenje počasti

Mladost je jesenji šampion BiH u odbojci. Izabranici Branka Mišića u reprizi finalnog meča Kupa BiH savladali su Borac u banjalučkoj dvorani Centar 3:0 u derbi susretu 12. kola Premijer lige BiH.

Velika borba viđena je u prvom setu. Gosti iz Brčkog su bolje otvorili ovaj period igre, imali i tri razlike, ali nisu se predavali domaći. Borac je poveo 18:16 poslije zaista požrtvovane igre. Međutim, u završnici seta do izražaja dolazi iskustvo igrača Mladosti koji dobijaju prvi period igre rezultatom 25:21.

Drugi set rutinski u svoju korist je riješio gostujući sastav rezultatom 25:16. Pored odlične igre gostiju presudio je veliki broj grešaka i nervoza domaćih odbojkaša iziritiranih nekim sudijskim odlukama na početku drugog perioda igre.

Treći set takođe je pripao ekipi iz Brčkog. Ovaj put je bilo 25:21.

Slijedi pauza u šampionatu. Premijer liga BiH nastavlja se 24. januara mečevima 13. kola.