KOŠARKANBA

Nezaustavljivom Durentu pripao MVP duel VIDEO

Košarkaši Bruklina pobijedili su Filadelfiju 114:105 u derbiju večeri NBA lige.

Bio je ovo duel dvojice igrača, koji konkurišu za MVP nagradu, Kevina Durenta i Džoela Embida, a kao pobjednik je izašao košarkaš Netsa.

On je zabilježio učinak od 34 poena, 11 skokova i osam asistencija i tako predvodio Bruklin do 21. pobjede.

Filadelfija je nakon ove utakmice na polovičnom skor, pošto ima 15 trijumfa i isto toliko poraza.

Njih novog poraza nisu uspjeli da spasu Embid sa 32 poena, devet skokova i šest asistencija, odnosno Kari sa 29 poena, četiri dodavanja i tri uhvaćene lopte.

Bruklin je tokom prvog poluvremena stekao +20, ali su se gosti krajem trećeg kvartala vratili na -2.

Do poravnanja rezultata su stigli u posljednjoj četvrtini, ali su Netsi serijom od 11:2 prelomili susret.