BIHKOŠARKA

NI D OD DERBIJA Budućnost deklasirala Slaviju i bar privremeno preuzela vrh!

Košarkaši Budućnosti deklasirali su Slaviju sa 94:69 u derbiju 11. kola Prve lige Republike Srpske, te bar do kraja ove runde preuzela vrh tabele.

Ekipa na čijoj klupi od nedavno sjedi Josip Pandža bila je apsolutno dominantna protiv „sokolova“, te se sada izjednačila sa njima na tabeli sa omjerom 8-3. Već poslije prve četvrtine mogao se naslutiti pobjednik jer su je domaći dobili sa 29:18, a u istoim tempu nastavili i do poluvremena na kome su imali plus 20. Gosti su tek u posljednoj četvrtini bili ravnopravi i malo smaniji prednost. Budućnost je do trijumfa vodio sjajni Milivoje Božović koji je praktično u „paketu“ došao sa Pandžom. Iskusni košarkaš postigao je 28 poena uz samo tri promašaja iz igre, a imao je i 11 skokova-. Rajko Gutalj je dodao 22, a 11 je imao Dinko Peljto uz devet asistencija.

U redovima Slavije najbolji je bio Darko Damjanović sa 19 poena.