EVROPSKE LIGEFUDBAL

DRAMA NA EMIREJTSU Nezaslužen trijumf Sitija za veliki korak ka tituli

Sjajnu utakmicu odigrali su fudbaleri Arsenala, ali je Mančester siti ipak slavio u 21. kolu Premijer lige – 2:1.

Svega je bilo na “Emirejtsu”, a domaćin je ostavio mnogo bolji utisak čak i nakon što je ostao sa igračem manje u 59. minutu kada je isključen Gabrijel. Prethodno je Bakajo Saka doveo domaće u vođstvo, izjednačio je Rijad Marez iz penala u 57. minutu, a 11. trijumf u nizu “građanima” donio je Rodri u trećoj minuti nadoknade. Prethodno je sudija Stjuart Atvel pokazao na bijelu tačku možda i nezasluženo, a Arsenal nastavio da gazi šampiona. Ipak, gosti su na kraju stigli do nezasluženo pobjede i napravili veliki korak ka tituli. Ekipa Pepa Gvardiole sada ima 53 boda, 11 više od Čelzija uz meč više, te 12 više od Liverpula koji ima dva meča manje.