MOTOSPORT

ZAVRŠEN DAKAR RELI Al Atija uzeo krunu i postao drugi najuspješniji u istoriji

Vozač Tojote Naser Al Atija osvojio je četvrtu titulu na Dakar reliju. On je vodio od starta do cilja relija i trijumfovao je sa 27 minuta i 46 sekundi prednosti u odnosu na drugoplasiranog Sebastijana Leba, devetostrukog šampiona svијeta u reliju.

Dominaciju u pustinjama Saudijske Arabije naplatio je i zvanjem drugog najuspješnijeg automobiliste u istoriji relija, jer je izjednačen sa Fincem Arijem Vatanenom, a neprikosnoven je Stefan Peterhansel sa osam titula.

Kod motociklista je slavio Sem Sanderlend jer je u ukupnom generalnom plasmanu imao tri minuta i 27 sekundi prednosti u odnosu na Pabla Kvintanilju. Treći je bio Matijas Vokner iz KTM Red Bula. Srpski motociklista Gabor Sagmajster etapu je okončao na 108. poziciji, a u ukupnom poretku zauzeo je 106. mjesto. Njemu je ovo bio 14. nastup na slavnom reliju.