SKIJANJEZIMSKI SPORTOVI

Hektor zlatna u veleslalomu, Šifrin pala već u prvoj vožnji

Šveđanka Sara Hektor trijumfovala je u trci veleslaloma na Olimpijskim igrama u Pekingu. Šampionka iz Pjongčanga Mikaela Šifrin ostala je bez plasmana, pošto je pala tokom prve vožnje.

Šveđanka je slavila sa ukupnim rezultatom od 1:55.69. Odlična je bila u prvoj vožnji u kojoj je imala najbolji rezultat. U drugoj je imala osmo vrijeme, ali je uspjela da zadrži čelnu poziciju i osvoji zlato.

Hektor je došla do prve medalje u pojedinačnoj konkurenciji na velikim takmičenjima u seniorskoj konurenciji. Prethodno je osvojila srebro i dve bronze na šampionatima svijeta u timskim nadmetanjima.

Srebrom se okitila Italijnaka Federika Brinjone, koja je imala ukupno vreme 1:55.97. Ona je napravila pomak u odnosu na Igre u Pjongčangu, kada je u istoj disciplini bila bronzana.

Na pobjedničkom postolju našla se i Švajcarkinja Lara Gut Behrami. Svjetska šampionka iz 2021. u veleslalomu imala je vrijeme 1:56.41.