SKIJANJEZIMSKI SPORTOVI

Spektakularna druga vožnja Vlhove za istorijsko zlato

Slovačka skijašica Petra Vlhova osvojila je zlatnu medalju u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Vlhova je postala prva Slovakinja olimpijska šampionka i to nakon senzacionalne trke.

Bila je tek osma poslije prve vožnke za 0,72 sekundi zaostatka za vodećom Lenom Duer, kojoj je na kraju izmakla medalja.

Ali je u drugoj bukvalno letjela po stazi i sa 52,09 sekundi stigla do zlata sa osam stotinki prednosti u odnosu na najbližu rivalku.

Ovo je Slovakinji prva olimpijska medalja ma njenim trećim Igrama, dok ima šest odličja sa svjetskih prvenstava, uključujući zlato iz 2019.

Srebro je osvojila Austrijanka Katarina Linsberger, a bronzu Švajcarkinja Vendi Holdener.

Amerikanka Mikaela Šifrin, dvostruka olimpijska šamoionka, izletjela je sa staze kao i u veleslalomu u ponedjeljak.

Trku nije završila ni Italijanka Federika Brinjone.