SKIJANJEZIMSKI SPORTOVI

PORODIČNA TRADICIJA Štrolcu zlato u alpskoj kombinaciji

Johanes Štrolc je osvojio zlatnu medalju u alpskoj kombinaciji na Olimpijskim igrama. Austrijanac je u Pekingu ostvario najveći uspjeh u karijeri.

Na taj način nastavio je porodičnu tradiciju, pošto je njegov otac Hubert Štrolc postao olimpijski šampion u kombinaciji 1988. godine u Kalgariju.

Njih dvojica postali su prvi otac i sin koji su osvojili zlatna odličja u alpskom skijanju na Olimpijskim igrama.

Johanes je do zlata došao odličnom vožnjom u slalomu u kojoj je imao najbolji rezultat (47.56). Prethodno je u spustu imao četvrto vrijeme (1:43.87). Ukupno vrijeme bilo mu je 2:31.43.

Srebro je osvojio Aleksander Omot Kilde. Norvežanin je bio najbrži poslije spusta (1:43.12), ali je bio nešto lošiji u slalomu, pa je ukupno zaostajao za pobjednikom 59 stotinki.

Kilde je osvojio drugu medalju u Pekingu – prethodno je bio bronzani u super džiju.

Bronzom se okitio Džejms Kroford. Kanađanin je imao ukupno vreme 2:32.11.

Među najbržih pet našli su se još Švajcarac Žastin Murisije i Austrijanac Marko Švarc.

Jedan od favorita za najsjajnije odličje, Francuz Aleksi Pantiro nije završio trku slaloma, poslije lošeg rezultata u spustu.

Slovenci Miha Hrobat i Nejc Naralocnik ostali su bez plasmana jer nisu završili trke spusta.