BIHFUDBAL

PRVI PORAZ BORCA U TURSKOJ: Ima dosta dobrih stvari, ali i mjesta za napredak!

Fudbaleri Borca doživjeli su prvi poraz na pripremama u Turskoj. Bolji od izabranika Nemanje Miljanovića u četvrtom pripremnom meču bili su igrači ukrajinskog Dnjipra rezultatom 3:2.

Ukrajinci su poveli već u 4. minutu fenomenalnim golom Franka sa 16 metara.

U 33. minutu bilo je 2:0. Nakon gužve u šesnaestercu, najbolje se snašao Artem Dovbik koji je duplirao prednost svoje ekipe.

Imali su Ukrajinci još nekoliko prilika, ali i Borac je imao sjajnog Ćetkovića na golu.

U odnosu na prvo, Borac je u drugom poluvremenu krenuo znatno konkretnije.

Do promjene rezultata nije došlo sve do sredine drugog poluvremena. U 71. minutu Dejan Meleg postiže gol za Borac, nakon asistencije Milana Vušurovića.

Dva minuta kasnije Dnjipar je postigao novi gol. Nakon centaršuta sa desne strane, Dovbik je udarcem glavom iz peterca postigao svoj drugi gol na utakmicim.

Ipak, već u narednom minutu Obren Cvijanović krade loptu nakon greške u odbrani ukrajinske ekipe i vraća svoju ekipu u život i postavlja, kasnije će se ispostaviti konačnih Dnjipro – Borac 3:2.

Za danas je planiran još jedan meč. Od 15.30 po našem vremenu crveno-plavi igraće protiv poljske Rešovije.