KOŠARKAREGION

Zvezda sa +44 dobila Radnički, Raško Katić kao mladić

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Radivoja Koraća izuzetno ubjedljivom pobjedom nad kragujevačkim Radničkim – 103:59.

Branilac trofeja dominirao je prvog do posljednjeg minuta utakmice u Nišu i nijednog momenta se trijumf nije dovodio u pitanje.
Početnom serijom 13:3 ekipa Dejana Radonjića je najavila ubjedljivo slavlje.
Prednost je rasla iz napada u napad, a podatak da je protivniku do poluvremena dozvoljeno samo 24 poena dovoljno govori o dešavanjima na parketu Čaira.
Pred kraj duela viđena je i najveća razlika +46 (101:55).
Svi igrači imali su dvocifreni broj minuta kod Beograđana. Nikola Ivanović je bio najefikasniji sa 18 poena, uz šest asistencija. Stefan Marković je upisao 16 poena i pet asistencija, Ostin Holins i Branko Lazić po 11 poena, a Ognjen Dobrić i Nikola Kalinić po 10.
U taboru Radničkog, veteran Raško Katić je ostvario 17 poena, sedam skokova i pet asistencija. Nekadašnji centar Zvezde odigrao je kao mladić i na djelu pokazao onu staru “forma je prolazna, klasa vječna”.