ODBOJKA

Borac bolji od Libera u Centru

Odbojkašice Borca ponovo su na pobjedničkom kolosijeku. Izabranice Aleksandra Dakića u meču 16. kola Prve lige Republike Srpske savladale su bijeljinski Libero3:0 u banjalučkoj dvorani Centar.

Prvi seti poslije velike borbe pripao je domaćem timu 26:24. Crveno-plave su iskoristile treću set loptu i dobile prvi period u kojem su im gošće stalno “duvale za vratom”.

I u drugom setu viđena je velika borba. Crveno-plave su dobile i ovaj period igre, ovaj put 25:19. Do sredine seta gošće su bile i više nego konkurentne, ali su domaće na iskustvo prelomile set u svoju korist.

Treći set već je bio stvar rutine za domaće igračice koje su ga dobile ubjedljivo 25:13.

U slijedećem kolu Borac gostuje u Trebinju kod ekipe Leotara, dok je Libero domaćin Inovi.