FUTSAL

Borac iznad Jahorine

Futsaleri Borca savladali su Jahorinu u Boriku 5:2 u meču 14. kola Prve lige Republike Srpske. Jesu poraženi ubjedljivo, ali dugo će gosti žaliti za šest stopostotnih šansi koje su propustili.

Gosti su prvi došli u vođstvo. Strelac je bio Miloš Košarac u 15. minutu nakon što se našao na pravom mjestu poslije šuta Nemanje Kneževića, kada je lopta pogodila stativu.

Borac je izjednačio iz opravdano dosuđenog penala u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Srđan Eskić je bio precizan, a prethodno je u gostujućem kaznenom prostoru oboren Slobodan Đukanović.

Borac je poveo u prvom minutu nastavka golom Slobodana Đukanovića.

Na 3:1 povisio je Miloš Babić nakon odličnog prodora po desnoj strani i asistencije Nikole Zeca.

Četvrti gol za Borac a svoj drugi na ovoj utakmici postigao je Srđan Eskić topovskim udarcem u 27. minutu.

Sedam minuta kasnije snažnim i preciznim udarcem pod prečku na 4:2 smanjio je kapiten gostiju Nemanja Knežević.

Konačnih Borac – Jahorina 5:2 postavio je svojim trećim golom Srđan Eskić.

U narednom kolu Borac je gost u Gradišci, kod ekipe Boračke, dok Jahorina dočekuje Leotar.