Perfektni Borac srušio Velež, Cvijanović pogodio protiv “svojih”

Fudbaleri Borca savladali su Velež sa 2:0 u utakmici 21. kola Premijer lige i nastavili perfektan niz u ddrugom djelu sezone.

Vodeći gol za domaće postigao je Dejan Meleg sjajnim udarcem sa dvadesetak metara u 58. minutu, a pečat na trijumf stavio je doskorašnji fudbaler Veleža Obren Cvijanović deset minuta kasnije. Banjalučani su bili dosta bolji rival tokom svih 90 minuta i zasluženo stigli do devetog trijumfa u sezoni.

Mogli su i ranije da povedu, ali je Jovo Lukić u 30 minutu promašio nemoguće – sa samo dva metra promašio je prazan gol. Ipak, novi kapiten Banjalučana odigrao je odličan meč, asistirao Cvijanoviću i dobio dosta duela. Imao je svoje prilike i Velež, koji je nastupio bez četiri igrača, ali su domaći ipak bili bolji. Borcu je ovo treća pobjeda u nastavku sezone računajući i Kup utakmicu u Tuzli, a ekipa Nemanje Miljanovića nije primila gol do sada.