BIHRUKOMET

Rukomet se vratio u Derventu, palo i Jedinstvo

Rukometaši Dervente upisali su i drugu pobjedu u nastavku sezone savladavši aktuelnog šampiona Prve lige Republike Srpske Jedinstvo 2015 sa 31:24.

Poslije izjednačene igre u prvom poluvremenu domaći su početkom drugog napravili seriju 5:0 i praktično riješiti pitanje pobjednika. Jadno je da ovaj tim Dervente ima mnogo veći kvalitet nego onaj koji je nastupao u prvom dijelu sezone. Povratkom domaćih igrača i onih koji su već nosili dres ovog kluba trener Milorad Bjelošević ima dosta veći izbor kvalitetnih rješenja, što se vidjelo već u ubodna dva meča. Danijel Božić je imao vrlo uspješan drugi debi pred derventskom publikom, pošto je postigao pet golova. Standardno dobar bio je Goran Zemunović sa šest, a Stanko Stanković dao je pett kao i Božić. Na golu je ponovo briljirao Gojko Topić sa 12 odbrana, od toga dva sedmerca.

Kod gostiju iz Brčkog odličan je bio Kasim Arnus sa 14 odbrana, dok se sa golovima istakao Nikola Jelisić sa 6, a jedan manje dao je Stefan Petković.

U narednom kolu Dervenćani gostuju u Banjaluci kod ORK Borac, dok su Brčaci slobodni.