KOŠARKANBA

NBA IZMEĐU VEČERI I JUTRA: Bogdan i Pokuševski solidni

Prošlogodišnje finalisti Istočne konferencije Atlanta Houkse vjerovatno čeka borba u plej-in za ulazak u plej-of najjače košarkaške lige na svetu. Na krilima maestralnog Treja Janga, koji je postigao 47 poena, Atlanta je dobila Indijanu na svom parketu u neizvjesnoj završnici sa 131:128. Bila je to druga pobeda u nizu za tim iz Džordžije.

Bogdan Bogdanović odigao je solidnu partiju. Pogotovo se probudio u posljednjoj četvrtini. Ubacio je 13 poena (dve trojke iz devet pokušaja), uz ne tako dobar šut iz igre 4/12, a imao je i četiri skoka i šest asistencija za nešto više od 31 minuta na terenu.

U meču Bostona i Dalasa, Maveriksi su slavili u Masačusetsu sa 95:92, a igrač utakmice bio je slovenački as. Luka Dončić je bio najefikasniji sa 26 poena (4/10 za tri) uz po osam skokova. Dorijan Fini-Smit je ubacio 19, a Dinvidi 18 poena. Srpski Boban Marjanović opet je cijeli meč presjedio na klupi.

Mladi srpski košarkaš Aleksej Pokuševski ubacio je 10 poena, a imao je i osam skokova i jednu asistenciju za 20 minuta u porazu Oklahome na svom terenu protiv Memfisa – 118:125.