EUROKUPOVIFUDBAL

Viljareal eliminisao “Damu”, prvak Evrope pokazao snagu!

Fudbaleri Juventusa eliminisani su u osmini finala Lige šampiona, pošto je od njih u Torinu bio bolji španski Viljareal 3:0. Nakon 1:1 u prvom meču, izabranici Unaija Emerija su slavili u revanšu u Torinu, zahvaljujući golovima Đerara Morena u 78. iz penala, Pau Toresa u 85, odnosno Danžume u 92. minutu, koji je baš kao i Moreno, pogodio iz jedanaesterca.

Fudbaleri Čelsija savladali su Lil u revanšu osmine finala Lige šampiona rezultatom 2:1 i plasirali se u narednu fazu. Čelsi je i u prvom meču na “Stamford Bridžu”, tada rezultatom 2:0 savladao šampiona Francuske.

Lil je poveo golom Jilmaza iz penala u 38 minutu. Čelsi je poravnao preko Pulišića u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena. Pobjedonosni gol za tim iz Londona postigao je Aspilikueta je u 71. minutu.