EUROKUPOVIFUDBAL

ZVEZDIN URAGAN DO POLUVREMENA: Ivanić načeo Rendžers, Kovač zaslužio zvižduke

Fudbaleri Crvene zvezde načeli su prednost Rendžersa u prvom poluvremenu revanš meča osmine finala Lige Evrope, jer poslije prvog poluvremena imaju vođstvo od 1:0.

Gol nade postigao je Mirko Ivanić u 10. minutu kad aje „Rajko Mitić“ proključao. Imala je Zvezda u tim trenucima mnogo više od igre, a Ivanić je dva minuta kasnije propustio da duplira prednost, tačnije Alan Mekgregor mu je sjajno odbranio šut. Sjajnu šansu propustio je i Milan Pavkov, a u finišu poluvremena sjajno je šutirao Kristijan Pićini kada je Mekgregor ponovo odbranio. Jedini opasan napad gostiju u prvom poluvremenu viđen u 23. minutu kada je Alfredo Morelos šutirao tik pored stative Milana Borjana. Zvižduke je zaslužio sudija Ištvamn Kovač koji je čini se prečesto sjeckao igru i sve situacije 50:50 dosuđivao gostima. Ostalo je još 45 minuta, može li Zvezda da nadoknadi 0:3 iz Glazgova?