ODBOJKA

Borčeve odbojkašice “otaljale” posao protiv Hercegovca

Odbojkašice Borca savladale su Hercegovac 3:1 u meču 18. kola Prve lige Republike Srpske, igranom u banjalučkoj dvorani Centar. Iako bez neophodne energije domaće su slavile na suvi kvalitet i iskustvo.

Gostujuće odbojkašice bolje su ušle u prvi set, odnosno meč, povele 3:0, ali je to bilo sve od njih u prvom periodu igre, jer su domaće potom ubacile u brzinu više i dobile set 25:14.

Velika borba viđena je u drugom setu. Trener domaćih Dakić malo je prošarao startnu postavu, što su gošće iskoristile, povele 13:9. Nakon toga Dakić je u igru vratio dvojac Biberdžić – Lučić, koje su nakon prave drame u završnici seta bile i najzaslužnije što je Borac poveo 2:0. Drugi set crveno-plave dobile su 27:25, iskoristivši drugu set loptu.

Odbojkašice Hercegovca bile su hrabre i u trećem setu. Nisu se predavale i sve im se vratilo u finišu seta kada su uspjele da izdrže pritisak domaćih i slave 25:23.

Izgubljeni set kao da je otrijeznio domaće odbojkašce koje su četvrti period igre dobile ubjedljivo 25:17.

U narednom kolu Borac gostuje kod ekipe Maglića u Foči, dok je Hercegovac domaćin Inovi.