TENIS

Srušio Nadala u finalu: Tejlor Fric šokirao svijet VIDEO

Amerikanac Tejlor Fric priredio je senzaciju i osvojio Indijan Vels.

Fric je savladao do ovog meča nepobjedivog Rafaela Nadala 6:3, 7:6 (5) i osvojio prvi Masters u karijeri, a tek drugu ATP tituli. Prevladao je povredu zbog koje je prekinuo trening na dan finala: “Nikad nisam iskusio tolike bolove”.

Dvadeseti teniser svijeta je četiri puta oduzeo servis Nadalu, spasavao ključne brejk lopte i na kraju odolio pritisku sa tribina koje su bile naklonjene Špancu, a ne svom Amerikancu iz Kaliforniji.

Momak iz San Dijega je prvi Amerikanac koji je osvojio Indijan Vels od 2001. kada je trijumfovao Andre Agasi.

Nadal se mučio tokom čitavog meča sa povredom zgloba, ali imao je dovoljno šansi za preokret koje je upropastio.

Tako je poražen poslije 21 uzastopne pobjede u 2022. i propustio da se izjednači sa Novakom Đokovićem po broju Masters titula.

Fric je krenuo furiozno u meč, razornim udarcima napada Nadalov servis pa već u prvom gemu koristi treću brejk loptu i oduzima servis Špancu.

Nakon savršenog servis-gema koristi momentum i pravi novi brejk koji takođe potvrđuje savršenim gemom za 4:0 poslije samo 19 minuta igre.

Nadal osvaja prvi gem tek u petom, što mu vraća ritam u igri i postepeno uspostavlja kontrolu.

Uspeva Španac da vrati jedan brejk i smanji na 5:3, ali to nije uzdrmalo Frica, štaviše.

Sjajno uzvraća Nadalove servise, stiže do nove dve brejk šanse i koriati koji koristi drugu za neočekivano vođstvo poslije prvog seta.

Tek drugi put ove sezone Nadal je izgubio prvi set meča.

Prvi put to se dogodilo i finalu Australijan opena. Znamo kako se završilo.