BIHRUKOMET

Borac “rutinirao” Bosnu

Rukometaši Borca bili su sigurni u meču 19. kola Premijer lige BiH u Boriku protiv Bosne. Slavili su 34:25.

Susret je počeo minutom ćutanja zbog Dana žalosti u Republici Srpskoj zbog ubistva policijskog službenika Radenka Bašića.

Kažimo i to da je utakmici prisustvovao i Velimir Petković, aktuelni selektor Rusije i nekadašnji trener Borca, koji je sa crveno-plavima osvojio Kup IHF.

Bosna je za nijansu bolje ušla u meč. Sarajlije su konstantno imali gol prednosti sve do 18. minuta kada je Borac poveo 12:11. Poslije toga tim Mirka Mikića nije ispuštao prednost. Na poluvremenu je bilo 17:15 za Borac.

U drugom poluvremenu crveno-plavi su samo povećavali prednost do konačnih 34:25.

Borac su do trijumfa vodili sjajni Vlado Draganić koji je postigao 12 golova. Pratili su ga Luka Knežević sa sedam i Aleksandar Milićević sa šest pogodaka.

Kod gostiju najefikasniji su bili Faruk Vražalić i Mirko Damjanović sa po šest golova.

U narednom kolu Borac gostuje u Bugojnu kod ekipe Iskre, dok je Bosna domaćin Slogi iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja.