Minimalac Srbije u Mađarskoj

Fudbaleri Srbije savladali su reprezentaciju Mađarske sa 1:0 u prijateljskom meču koji se igrao u Budimpešti.

U prvoj provjeri za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje se krajem godine igra u Kataru, izabranici Dragana Stojkovića Piksija su do pobjede došli autogolom Žoltana Nađija.

Igrao se 35. minut kada je Aleksandar Mitrović poslije kornera primio loptu, jako raspalio, golman domaćih je uz pomoć prečke odbranio, ali se u nastavku lopta odbila od Nađija i prešla gol liniju, nakon čega su je domaći izbacili u polje.

Ipak, VAR je odlučio da je lopta zaista prešla čitavim obimom, pa je Srbija pred kraj prvog poluvremena materijalozavala dobru igru u polju.

Bilo je prilika na obje strane da vidimo još poneki pogodak, ali mreže su mirovale.

U samom finišu, domaći su pogodili stativu, a na kraju Dominik Soboslaji nije uspio da pogode ni prazan gol.