BIHRUKOMET

Brkićevo stop Iskri za 15. slavlje Borca u sezoni!

Rukometaši Borca prebrodili su još jedno teško gostovanje, pošto su slavili u Bugojnu sa 23:20, boljom igrom u drugom poluvremenu.

Lider na tabeli Premijer lige slomio je otpor Iskre oko 40. minuta kada je „zategao“ odbranu predovođenu sjanim Berinom Brkićem, te sa nekoliko lakih golova u napadu pobjegao na četiri gola razlike na desetak minuta do kraja meča.

Domaći su bili bolji u prvom poluvremenu, vodili su do samog finiša, ali su „crveno-plavi“ stigli do izjednačenja 12:12 u 30. minutu. Od samog početka drugog dijela bilo je vidljivo da su gosti pojačali intenzitet odbrane, pa je ekipa Boruta Mačeka sve teže dolazila do gola, često praveći tehničke greške. Nisu ni Banjalučani briljirali, ali su ipak stigli do 15. pobjede do koje ih je vodio sjajni Brkić na golu. U napadu je najraspoloženiji bio Aleksandar Milićević sa sedam golova, Vlado Draganićdao je pet, a Miloš Nježić četiri. Dobru rolu imao je i Stefan Miljković u trenucima kada se utakmica lomila.

Kod domaćih je najbolji bio Miloš Čekić sa sedam golova.