BIHKOŠARKA

Granitna odbrana Orlova za prvi korak ka odbrani krune

Sjajnom igrom u drugom poluvremenu košarkašice Orlova povele su 1:0 protiv Plej ofa u finalu prvenstva BiH.

Banjalučanke su slavile sa 75:61, a po četvrtinama je bilo 14:16, 23:27, 14:6, 24:12. Sarajke su dvorani “Obilićevo” dobro otvorile utakmicu, ali je domaći tim koji brani titulu sve nadoknadio u nastavku utakmice. Djevojke Dragane Svitlice odigrale su sjajno u odbrani, dozvolivši rivalkama da postignu samo 18 poena. U napadu je najraspoloženija bila Vladinka Erak sa 24 poena i 12 skokova, Nataša Šobot je imala 13 poena i osam skokova, a Tamara Rajić postigla 12.

U taboru Plej ofa najbolja je bila Amerikanka Samanta Rosko sa 18 poena i 11 skokova, Nikolina Džebo je dodala 13, a Josipa Silov 11.

Idući meč na programu je u subotu u Sarajevu, a šampion će postati ekipa koja prva stigne do tri pobjede.