BIHRUKOMET

Borac na pobjedu od titule!

Rukometaši Borca nalaze se na korak od šampionske titule. Za povratak pehara u Banjaluku potreban im je još jedan trijumf. Večeras su u Boriku izabranici Mirka Mikića u meču 26. kola Premijer lige BiH savladali visočku Bosnu 31:26.

Zanimljivo, gosti su bolje ušli u meč. Borac je prvi put poveo u 20. minutu, 10:9. Od tog momenta crveno-plavi nisu ispuštali prednost. Prvo poluvrijeme rukometaši Borca dobili su rezultatom 15:11.

U drugom poluvremenu tim Mirka Mikića samo je povećavao prednost do konačnih 31:26.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Vlado Draganić sa sedam golova, Luka Perić je dodao pet. Kod gostiju istakao se tandem Osmanhodžić – Dragičević sa sedam, odnosno šest pogodaka.

U narednom kolu Borac je gost ekipe Maglaja, dok Bosna dočekuje Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja.