BIHRUKOMET

Borac i u Živinicama potvrdio da je najbolji

Rukometaši Borca savladali su Konjuh sa 27:25 u 29. kolu Premijer lige BiH i još jednom potvrdili da su najbolji tim ove sezone.

Nakon što su u minuloj rundi osigurali šesti naslov šampiona, u, za njih, utakmici bez rezultatskog značaja za pokazali su da na titulu nema mrlje. Trener Mirko Mikić dao priliku još mlađim momcima, oni su pokazali da i na njih najozbiljnije može računati. Domaći su nešto sigurnije ušli u meč, ali kako su minute prolazile Borac je preuzeo kontrolu i rutinski stigao do trijumfa.

Odličnu partiju pružio je sedamnaestogodišnji Milenko Rožić koji je dobio ozbiljnu minutažu i postigao devet pogodaka. četiri je dao Nikola Malivojević, a Luka Perić, Nikša Petrović i Miloš Nježić dali su po tri.

Kod domaćina po pet golova postigli su Mihret Husić, Artjom Junjin i Adi Klopić.

Ovo je jubilarna 20. pobjeda Banjalučana uz pet remija i dva poraza, dok je Konjuh uprkos porazu prebrodio sve brige oko opstanka.