BIHKOŠARKA

Sloboda nanijela prvi poraz Igokei, Leotar bolji od Borca

Košarkaši Igokee doživjeli su prvi poraz u Ligi za prvaka BiH jer ih je u „Mejdanu“ savladala Sloboda sa 85:73.

Favorizovani gosti bolje su otvorili meč, ali je Sloboda postepeno stizala prednpst i na poluvrijeme otišla sa 38:34.

Igokea se vratila u trećem periodu, nekoliko puta i povela, ali je uslijedila serija Tuzlaka koji su u posljednjoj četvrtini potpuno preuzeli kontrolu i završili posao.

Delalić je postigao 19, a Alikadić 18 poena, a kod Igokee je najefikasniji bio Radanov sa 18 poena i 10 skokova.

Leotar je u malom srpskom derbiju bio bolji od Borca sa 83:79 i tako stigao do druge pobjede.

Igokea je sada prva na omjeru 4-1 i Široki Brijeg ima šansu da ih stigne pobjedom protiv Sparsa, dok je Sloboda treća s omjero 2-3 koliko ima i Leotar. Borac je na 1-3, a toliko će po svemu sudeći imati i Spars.