EVROPAKOŠARKA

Micić riješio Olimpijakos

Košarkaši Anadolu Efesa pobijedili su Olimpijakos rezultatom 77:74 u prvom polufinalu Fajnal-fora Evrolige. Efes je drugu godinu zaredom uspio da se plasira u finale, gdje će u subotu braniti titulu u beogradskoj “Areni” i pokušati da dođu do drugog trofeja EL u svojoj istoriji

Olimpijakos je bio bolji u prvom poluvremenu na krilima sjajnih navijača, pjevalo se i na srpskom. U drugom su se stvari promijenile, Efes je preuzeo kontrolu i poslije trojke Micića stekao i dvocifrenu prednost (51:62). Ipak, nije moglo bez drame. Micić i Larkin nisu bili sigurni sa linije penala u samoj završnici, a Ataman je pred posljednji napad tražio minut odmora (74:74). Pozvao je akciju za Vasu.

Srpski plej je uzeo loptu, driblao, tražio prostor, pronašao ga, podigao se na šut i pogodio za veliko slavlje.

Šejn Larkin je sa 21 poenom predvodio Efes, Brajant je dodao 16, a meč viner Micić 15 poena. Kod crveno-bijelih, Meksik je dao 12 poena, a trojica igrača imali su po 11, Dorsi, Martin i Slukas.