BIHFUDBAL

Omladinci Borca poraženi od Sarajeva u finalu Kupa BiH

Omladinci Borca nisu uspjeli. Izabranici Zorana Dragišića poraženi su u finalu Kupa BiH u Zenici od Sarajeva nakon lošijeg izvođenja penala 2:4. U regularnom dijelu bilo je 1:1.

Sarajevo je prvo došlo u vođstvo. Nermin Bijelonja je pogodio u 13. minutu.

Kako se bližio kraj prvog poluvremena više su prijetili igrači Borca.

Igrao se 37. minut kada je Babić dobro poslao loptu za Kulašina, a ovaj je šutirao u golmana.

Minut kasnije. Popara je šutirao iskosa sa ivice šenaesterca, ali je lopta otišla malo pored stative.

Još jače su crveno-plavi krenuli u drugom poluvremenu. To im se isplatilo u u 58. minutu, kada je dosuđen penal za Borac, koji je minut kasnije iskoristio David Vuković.

U penal seriji, svi izvođači bordo tima bili su precizni, dok su iz ekipe Borca promašila dvojica, Popara i Vuković, tako da je pehar pobjednika kupa otišao u Sarajevo.

Borčevi igrači utjehu će moći naću u šampionatu, gdje su dva kola prije kraja lideri na tabeli i blizu su šampionske titule.