EVROPSKE LIGEFUDBAL

PREKINUT DUG POST Rendžers osvojio Kup Škotske

Glazgov Rendžers je koliko-toliko prebolio poraz u finalu Lige Evrope, osvojio je trofej u Kupu Škotske, pobjedom u finalu protiv Hartsa poslije produžetaka – 2:0 (0:0).

Rendžers je osvojio prvi Kup Škotske od 2009. godine i finansijskog kolapsa, poslije kojeg je klub izbačen u četvrti rang takmičenja. U finalu, igranom na “Hempden parku” Policajci su slavili protiv Hartsa.

Tim iz Edinburga se uglavnom umješno branio tokom meča, ali Rendžers nije želio da čeka jedanaesterce, baš kao što je to nedavno bio slučaj u finalu Lige Evrope protiv Ajntrahta.

Ekipa koj sa klupe predvodi Đovani van Bronkhorst povela je u 94. minutu golom Džeka, a sve dileme otklonjene su kad je tri minuta kasnije pogodio i Rajt. Ovo je Rendžersu 34. trofej u Kupu Škotske, najuspješniji je Seltik sa 40 titula nacionalnog kupa.