EUROKUPOVIFUDBAL

Zaniolo pogodio, Patrisio sačuvao, Romin prvi evropski trofej za posebnost Posebnog! VIDEO

Fudbaleri Rome osvojili su premijerno uzdanje Lige konferencije jer su u večerašnjem finalu u Tirani savladali Fejenord sa 1:0

Jedini gol na meču djelo je Nikola Zaniola koji je iskoristio kiks odbrane Fejenorda u 32. minutu i donio “vučici” prvi evropski trofej ikada! ovo je posebna noć i za njihovog trenera Žozea Murinja, koji je postao prvi stručnjak sa trofejima u tri različita UEFA takmičenja – Lige šampiona, Lige Evrope i Lige konferencije. Fešta je već počela u Tirani, ali i Rimu na “Olimpiku” gdje je organizovano gledanje meča.

Hoilanđani su bolje otvoriili utakmicu, imali vipe od igre u prvih desetak minuta i stali. RRoma je preuzela inicijativu, ali do trenutka odluke nije izgledalo da će biti golova. Fejenord je u drugom poluvremenu bio mnogo bolji i pravo je čudo kako u uvodnim minutima nastavvka nije izjednačio. Na golu Rome čuda je činio Rui Patrisio koji je uz Zaniola junak pobjede i trofeja.