KOŠARKAREGION

Partizan “ugasio” Zvezdu i izborio majstoricu!

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u četvrtom meču finalne serije ABA lige sa 112:84 ubjedljivih i zakazali majstoricu za titulu.

Ovo je sigurno jedna od najboljih partija ekipe Željka Obradovića u sezoni, definitivno najbolje poluvrijeme, a sa druge strane najgore izdanje Zvezde. Dovoljno je reći da je Zvezda primila 100 poena za 34 minuta i da je sredinom posljednjeg perioda bilo nestvarnih +34.

Sve se odigralo prilično neočekivano pošto je aktuelni šampion na krilima četiri trojke Ostina Holinsa vodio sa 22:14 i – stao. Domaći su do isteka prvih deset minuta preokrenuli na 35:27, a potom serijom 14:0 pobjegli na ogromnu razliku, a do poluvremena postigli čak 68 poena.

Ekipu su pokrenuli Matijas Lesor i Aleksa Avramović uz podršku Jama Madara, dok se Zvezda “potpuno” ugasila krajem prvog perioda i više nije bilo povratka.

Tokom treće četvrtine bilo je i +30! Avramović je dao 24, Lesor 19, a na drugoj strani jedini raspoložen bio je Holins sa 19 poena.

Peti meč na programu je u ponedjeljak, a Zvezda će imati podršku navijača.