BIHRUKOMET

DOMINACIJA OSICA Poslije juniorki i kadetkinje Borca postale šampionke BiH

Ženski rukometni klub Borac šampion je BiH u kadetskoj konkurenciji, pošto je u finalnom susretu savladao Slogu 2013 iz Gornjeg Vakufa sa 41:36!

Banjalučanke su danas i juče bile ubjedljive u Gornjem Vakufu, te pokazale da se u ovom klubu ozbiljno radi sa mlađim kategorijama,što je jedini ispravan put u BiH. “Osice” su nedavno osvojile i juniorsko prvenstvo, pa nema sumnje da će u narednim godinama upravo iz ova dva šampionska tima mnoge rukometašice voditi glavnu riječ u među seniorkama.

Borac je juče u grupnoj fazi savladao Grude sa 29:25, da bi potom prvi put bio bolji od domaćina turnira Sloge 2013 sa 36:28. Danas je u polufinalu pala mostarska Lokomotiva (32:19), da bi u finalu još jednom savladale Slogu.

Za najbolju igračicu turnira proglašena je Milana Railić iz šampionske ekipe, dok je njena saigračica Dunja Jurkas najbolji golman. Najviše golova postigla je rukometašica Sloge Ema Jareb.