OSTAJE REKORD JUGOSLAVIJE Nijemci „pregazili“ Italiju, ali su „plavi“ to uradili ubjedljivije

Fudbalska reprezentacija Njemačke nanijela je u srijedu uveče težak poraz selekciji Italije rezultatom 5:2.

Njemačka je vodila poslije 70 minuta rezultatom 5:0 golovima Džošue Kimiha i Ilkaja Gindoana u prvom poluvremenu, te Tomasa Milera i Tima Vernera dva puta u drugom, ali su “azuri” uspjeli u finišu da smanje preko Vilfrida Gnonta i Alesandra Bastonija.

Na taj način “panceri” su postali prva reprezentacija poslije bivše Jugoslavije koja je uspjela Italijanima da postigne barem pet pogodaka.

Poslednji put to su učinili naši “plavi” još 1957. godine kada su dobili Italiju rezultatom 6:1.

Dakle, umalo su Nijemci ponovili taj poduhvat, ali mini-rekord Jugoslovena i dalje ostaje na snazi.

Rekord jeste pao na ovoj utakmici, a tiče se italijanske selekcije, pošto je gol Vilfrida Gnonta njega učinio najmlađim strijelcem u istoriji tog nacionalnog tima.

On je u srijedu uveče imao 18 godina i 222 dana, čime je oborio rekord Bruna Nikolea koji je imao 18 godina i 258 dana kada je 1958. godine dao gol za Italiju protiv Francuske u remiju rezultatom 2:2.